Voorbeschouwing Spakenburg – De Treffers
De Treffers gaat dit weekend op bezoek bij Spakenburg. De thuisploeg staat op de vijfde plek en De Treffers staat 10e. De afstand tot de koppositie en gevarenzone is voor beide ploegen groot en dus kan er vrijuit gevoetbald worden. Wie wi nt deze wedstrijd tussen twee gerenommeerde amateurploegen?
Spakenburg
Vorig seizoen werd Spakenburg kampioen met 82 punten. Het was de derde keer dat ‘De Blauwen’ zich de beste amateurclub van Nederland mochten noemen, na eerdere titels in 1985 en 2014. Het afgelopen kampioensjaar had extra glans. Niet alleen omdat het kampioenschap werd behaald onder leiding van rasechte Spakenburgers Chris de Graaf en Jorg Hartog, maar ook door de ongekende overmacht. Cijfermatig was Spakenburg vorig seizoen het beste team ooit in de Tweede Divisie. Het punten record was in handen van Jong AZ, dat 76 punten veroverde in 2016/2017. Het hoogste aantal punten van een amateurclub was eerder 72 (Katwijk in 2017/2018) en daar zat Spakenburg dus ruim boven. Spakenburg schoot ook het doelpuntenrecord van AFC (85 goals)) uit de boeken. In 34 wedstrijden scoorde Spakenburg 89 keer.
Waar Spakenburg vorig seizoen de wind flink in de zeilen had, hebben de Blauwen dit seizoen enorm veel tegenslagen. Dat illustreert zich het beste door de basiself in de wedstrijd van vorige week te vergelijken met het kampioenselftal van vorig seizoen. In de laatste wedstrijd stonden slechts vier spelers in de basis die onderdeel uitmaakten van het kampioenselftal van Spakenburg. Bizar genoeg zijn de zeven spelers die ontbraken ook de zeven spelers die de meeste minuten maakten in het kampioensjaar.
Speler | Speelminuten | Wedstrijden |
---|---|---|
Dwayne Green | 2880 | 32 |
Ahmed el Azzouti | 2781 | 34 |
Koos Werkman | 2780 | 33 |
Nick Verhagen | 2637 | 31 |
Masies Artien | 2630 | 30 |
Alessandro Damen | 2606 | 29 |
Mukthar Suleiman | 2440 | 32 |
Floris van der Linden | 2234 | 34 |
Koen Wesdorp | 1986 | 34 |
Wimilio Vink | 1978 | 32 |
Mark Veenhoven | 1868 | 29 |
Speelminuten en wedstrijden van spelers Spakenburg in seizoen 2023-2024 (bron: www.voetbal.com)
Drie spelers kampen met langdurig blessureleed en kwamen (vrijwel) het hele seizoen niet in actie. Dat zijn verdedigers Koos Werkman en Dwayne Green en aanvaller Ahmed el Azzouti. Daarnaast viel in december verdediger Nick Verhagen ook weg voor de rest van het seizoen en is aanvaller Mukthar Suleiman niet het hele seizoen, waaronder vorige week, fit. De twee overige sterkhouders waar Spakenburg geen beroep meer op kan doen zijn keeper Alessandro Damen en verdediger Masies Artien. Damen zette in de zomer een punt achter zijn loopbaan en Artien vertrok naar zijn geboorteland Irak.
Gezien de personele problemen is het niet gek dat Spakenburg dit seizoen wisselvallig presteert en hierdoor niet in de buurt komt van de koppositie. “De Blauwen” zetten één keer een serie neer van drie opeenvolgende overwinningen, maar verder wisselen overwinningen, nederlagen en remises elkaar geregeld af. Zo werd er vorige week met 2-2 gelijk gespeeld bij Barendrecht. De laatste thuiswedstrijd werd gewonnen van Koninklijke HFC (3-1), maar een week eerder was AFC (1-0) te sterk.
De meeste doelpunten voor Spakenburg werden dit seizoen gemaakt door Floris van der Linden. De boomlange spits scoorde elf keer. Zijn collega-aanvaller Killian van Mil scoorde negen keer. Een andere sterkhouder is middenvelder Koen Wesdorp. De linksbenige spelmaker scoorde vier keer en gaf zes keer een assist.
De Treffers
Vorige week won De Treffers op sportpark Zuid met 3-2 van RKAV Volendam. Er werden dit seizoen al zeven overwinningen op vreemde bodem geboekt, maar dit was pas de derde thuisoverwinning. De goals tegen RKAV Volendam kwamen op naam van Willem den Dekker, Ruben van Strien en Sebastiaan van Bakel. Voor Den Dekker was het zijn 36e goal in zijn 100e wedstrijd voor De Treffers.
Eerdere resultaten
De Treffers en Spakenburg speelden in de Tweede Divisie twaalf keer tegen elkaar. De onderlinge balans is in het voordeel van de Blauwen, met zeven overwinningen tegenover vier overwinningen voor De Treffers. Slecht één keer eindigde het onbeslist. Vorig seizoen was Spakenburg duidelijk de betere in de twee wedstrijden tegen De Treffers. Op bezoek in Spakenburg werd het 3-0 en in de laatste wedstrijd van het seizoen zegevierden ‘de Blauwen’ met 1-3. Eerder dit seizoen won Spakenburg met 0-2. De Treffers kreeg de uitgelezen kans om op voorsprong te komen vanaf de penaltystip, maar miste.