Voorbeschouwing De Treffers – AFC
Dit weekend staat er voor De Treffers een klassieker op het programma. De Treffers neemt het op eigen veld op tegen AFC. Het wordt al de 30ste keer dat beide ploegen elkaar in competitieverband treffen. De gasten eindigden de laatste jaren telkens in de (sub)top van de Tweede Divisie met achtereenvolgens een zesde, derde, vijfde en derde plaats. Dit seizoen staan The Reds op de achtste plaats. De Treffers staat momenteel vijfde en heeft de top 3 bijna in vizier!
Historie
Toen de voetbalpiramide in 2010 op de schop ging en de Topklasse werd opgericht waren De Treffers en AFC van de partij op het (nieuwe) hoogste amateurniveau. Ook bij de invoering van de Tweede Divisie in 2016 gingen zowel AFC als De Treffers spelen op het hoogste amateurtoneel. Van alle huidige competitiegenoten kan alleen HHC Hardenberg dezelfde statistiek overleggen. De Treffers en AFC zijn echter de twee ploegen die al het langst uitkomen op het hoogste amateurniveau. De Amsterdammers vanaf het seizoen 2001/2002 en De Treffers al vanaf seizoen 1972/1973. De ontmoeting tussen De Treffers en AFC is daarom met recht een klassieker.
De cijfers van de 29 eerdere wedstrijden zijn flink in het voordeel van AFC. De hoofdstedelingen wonnen zestien keer, tegen acht overwinningen voor De Treffers. Slechts vijf keer werd het gelijk. Eerder dit seizoen werd het op sportpark Goed Genoeg 1-0 voor de thuisploeg. De Treffers had in de eerste helft een veldoverwicht, raakte de paal maar scoorde niet. Meteen na rust kwam AFC uit het niets op voorsprong. Hoewel de ploeg van Theo Janssen het laatste half uur met een man meer speelde, lukte het niet om de opgelopen 1-0 achterstand weg te poetsen.
AFC
Dit seizoen presteert AFC wisselvallig. De ploeg van trainer Chedric Seedorf won negen keer, speelde zes keer gelijk en verloor ook negen keer. AFC behaalde dit seizoen knappe resultaten tegen de topploegen. Vorige week wonnen de Amsterdammers met 3-2 van nummer vier Rijnsburgse Boys. Drie weken geleden werd een gelijkspel behaald op bezoek bij nummer 2 Quick Boys en in de eerste seizoenshelft werd koploper Hoek op een 2-2 gelijkspel gehouden. Daarentegen liet AFC ook verrassend punten liggen thuis tegen hekkensluiter ACV (2-2) en op bezoek bij nummer 16 Excelsior Maassluis (1-1).
In de selectie van AFC zijn nog steeds bekende namen als Guus van Weerdenburg, Milan Hoek en Gevero Markiet actief. Eerstgenoemde is zelfs de speler met de meeste Tweede Divisie wedstrijden achter zijn naam (264). Nieuw dit seizoen bij AFC is spits Delano Gouda. Hij kwam in de zomer over van Spakenburg en is momenteel clubtopscorer met negen doelpunten. Daarnaast versterkte AFC zich in de winter met aanvaller Yanic Wildschut. De 34-jarige oud-prof vertrok in 2014 uit Nederland na 90 wedstrijden in de Eredivisie voor VVV Venlo, sc Heerenveen en ADO den Haag. Hierna speelde hij onder meer op het tweede Engelse niveau in de Championship en in de Conference League voor Bulgaars recordkampioen CSKA Sofia.
De Treffers
Vorige week won De Treffers met 0-2 op bezoek bij Kozakken Boys. De grote man aan de zijde van De Treffers was Bas Brussaard. Hij zette zijn ploeg na een kwartier op voorsprong en gaf een kwartier voor tijd een mooie steekpass op Tjeu Langeveld. De verdediger scoorde vervolgens na een goede actie de bevrijdende 0-2. Een week eerder stond Brussaard ook al aan de basis van de winnende treffer van Yadir.
De laatste drie wedstrijden leverden voor De Treffers negen punten op en bovendien 0 tegendoelpunten. Door de resultaten van de andere ploegen is een topklassering dichterbij gekomen. Vorige week wonnen alle ploegen boven De Treffers op de ranglijst namelijk niet. Hierdoor heeft nummer 2 Quick Boys momenteel slechts twee verliespunten minder dan De Treffers.
Kan De Treffers de goede lijn doortrekken en nog dichter bij de top 3 komen? Graag tot zaterdag!

