Voorbeschouwing De Treffers – Kozakken Boys
Na de midweekse bekeroverwinning in de verlenging op RKAV Volendam staat er zaterdag alweer een thuiswedstrijd op het programma. Om 18:00 uur wordt er afgetrapt tegen Kozakken Boys. De tegenstander speelde ook een wedstrijd in de tweede kwalificatieronde en moest hierin ook 120 minuten aan de bak. In de verlenging verloor Kozakken Boys uiteindelijk van Barendrecht met 2-3. De Treffers en Kozakken Boys hebben beide 10 punten uit zes wedstrijden en moeten winnen om aansluiting te houden met plek 3 (12 punten) en plek 4 (11 punten).
Kozakken Boys
Dit seizoen is Kozakken Boys terug in de Tweede Divisie. Vanaf het eerste seizoen in 2016/2017 tot en met seizoen 2023/2024 speelden de Kozakken ook al op het hoogste amateurniveau. Door een degradatie in de nacompetitie daalden de rood-witten af naar de Derde Divisie B, maar het verblijf hierin bleef beperkt tot één seizoen. Het seizoen werd begonnen met trainer Edwin Grunholz, maar de samenwerking met hem in februari opgezegd. Interim-trainer Ruud Brood leidde de ploeg vervolgens naar plek 2, de derde periode en uiteindelijk naar promotie via de nacompetitie.
Dit seizoen staat Kozakken Boys onder leiding van Hans de Jong. Hij is een geboren Werkendammer, speelde zelf voor Kozakken Boys en kent de club dus door en door. De start van het seizoen was goed met twee overwinningen op IJsselmeervogels en ACV en daarna een gelijkspel tegen AFC. In de eerste kwalificatieronde van de beker werd ook nog gewonnen van vierdedivisionist Kampong, maar de laatste weken zijn de resultaten minder. De laatste drie wedstrijden op eigen veld gingen verloren tegen Jong Almere City (0-3), Rijnsburgse Boys (1-3) en al eerder genoemde wedstrijd tegen Barendrecht. Tussendoor, op 13 september, speelde Kozakken Boys ook nog een uitwedstrijd en die werd overigens wel gewonnen. De tegenstander was toen toevallig ook Barendrecht.
Bij de wedstrijd tegen Kozakken Boys zal het een groot weerzien worden met oude bekenden. Met Frenk Keukens, Dean van der Sluijs, Jordy Thomassen en Oussama Bouyaghlafen staan er vier oud-spelers onder contract bij Kozakken Boys. Keukens is inmiddels al aan zijn zevende seizoen bezig op sportpark De Zwaaier, terwijl Van der Sluijs en Thomassen afgelopen zomer het rood-zwart verruilden voor het rood-wit. Vorig seizoen speelde Coen Maertzdorf nog voor Kozakken Boys, maar hij is weer terug op het oude nest op sportpark Zuid. Tot slot is de wedstrijd ongetwijfeld ook bijzonder voor Jesse Giebels. Zijn opa Piet Giebels staat in het Elftal van de Eeuw van De Treffers en ook zijn vader Edwin speelde in het rood-zwart.
De Treffers
Afgelopen dinsdag maakte De Treffers een goede indruk tegen RKAV Volendam. De rood-zwarten begonnen goed, drukten de gasten terug uit en creëerden kansen. Helaas viel de openingstreffer niet. Na 28 minuten lag de bal er na een snelle omschakeling plots aan de andere kant in. Toen zeven minuten later ook nog de 0-2 binnenviel, leek De Treffers even lamgeslagen. De ploeg van Theo Janssen herpakte zich echter fantastisch en de aansluitingstreffer van Sebastiaan van Bakel viel precies op het goede moment, net voor de rust. Na de rust ging De Treffers op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam van de voet van Willem den Dekker. Op dat moment leek de wedstrijd echt de kant van De Treffers op te kantelen, maar plots scoorde RKAV Volendam met een van richting veranderd schot de 2-3.
Door deze tegenslag liet De Treffers zich niet uit het veld slaan en de rood-zwarten zetten wederom de achtervolging in. Waterink scoorde de verdiende 3-3 en daarna kwamen er nog kansen op de 4-3 in de officiële speeltijd. Het bleef bij 3-3 waardoor er een verlenging aan te pas kwam. Redouan Hazzat schoot hierin op prachtige wijze de 4-3 binnen en twee minuten later scoorde Gavin Vlijter de 5-3. Dit was de genadeklap voor het moegestreden RKAV Volendam. De Treffers liet zien dat het conditioneel ook goed zit en ging in de laatste vijftien minuten op jacht naar meer goals. Uiteindelijk was het slotakkoord voor Redouan Hazzat die zijn sterke invalbeurt bekroonde met zijn tweede treffer van de avond.
Al met al was het een prachtige bekeravond waarin De Treffers goed voetbal, veerkracht en doelpunten liet zien. De nare smaak van de onnodige nederlaag tegen IJsselmeervogels afgelopen weekend is hierdoor naar de achtergrond verdwenen en hopelijk trekken de rood-zwarten de goede lijn door tegen Kozakken Boys.
Eerdere resultaten
In totaal speelden De Treffers en Kozakken Boys dertien keer tegen elkaar. Jarenlang waren de Werkendammers een lastige tegenstander, want pas in wedstrijd tien won De Treffers voor het eerst. De eerste negen edities leverde zes overwinningen op voor Kozakken Boys en drie remises. De laatste drie wedstrijden leverde twee overwinningen op voor De Treffers en nog één voor Kozakken Boys.

