Voorbeschouwing De Treffers – ACV
De Treffers speelt dit weekend een thuiswedstrijd tegen ACV. Met nog slechts drie wedstrijden te gaan is de competitie bijna ten einde. De rood-zwarten staan elfde en kunnen nog enkele plaatsen stijgen, maar feitelijk staat er niks meer op het spel. Voor tegenstander ACV ligt dat anders. De Drentse club is nog niet helemaal verzekerd van handhaving en zal een langer verblijf op het hoogste amateurniveau zo snel mogelijk willen bewerkstelligen.
De Treffers verloor vorige week met 2-1 op bezoek bij nummer 2 Rijnsburgse Boys. Mark van der Weijden, de topscorer van de competitie, scoorde zijn 24e en 25e doelpunt en bezorgde de thuisploeg de voorsprong. In de blessuretijd werd nog de 2-1 gescoord door Ruben van Strien, maar die goal kwam te laat waardoor Rijnsburgse Boys in de titelrace bleef. Voor Van Strien was het al zijn vijfde goal van het seizoen in 23 wedstrijden. In december 2024 gaf de linkspoot in gesprek met De Gelderlander al aan dat hij hoopte minimaal vijf goals te maken(1). Het is een mooie opsteker voor Ruben dat hij deze persoonlijke doelstelling heeft gehaald. De laatste keer dat een verdediger minimaal vijf goals maakte voor De Treffers was in het seizoen 2018/2019 (Pim Balkestein) en dus is de productiviteit van Ruben best wel een unicum te noemen.
In de laatste wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys kon Tjeu Langeveld niet in de basis starten vanwege een lichte blessure. Voor de Groesbeker eindigde daardoor jammer genoeg een serie van 71 wedstrijden achter elkaar in de basis. Op 1 april 2023 stond Tjeu voor het laatst niet in de basis, omdat hij een week eerder een rode kaart kreeg. Daarna startte Tjeu dus meer dan twee jaar onafgebroken in de basiself. Hopelijk kan trainer Edwin Linssen komend weekend ook weer een beroep doen op de sterkhouder.
ACV speelde vorige week met 1-1 gelijk in tegen Excelsior Maassluis. Door dit gelijkspel bleef de voorsprong van vier punten van de Asser ploeg op de ploeg uit de Rijnmond, en daarmee de gevarenzone, intact. ACV staat 14e met 36 punten en Excelsior Maasluis staat 16e (op een nacompetitieplek) met 32 punten. In vier van de zeven (volledige) seizoenen in de Tweede Divisie was het huidige puntenaantal van ACV overigens voldoende voor directe handhaving. De ploeg van trainer Robin Witte zal echter niks aan het toeval willen overlaten en vol voor een resultaat gaan tegen De Treffers, om zo voor het derde jaar Tweede Divisie-voetbal in Assen veilig te stellen.
Vorig seizoen had ACV overigens een goed debuutjaar in de Tweede Divisie De blauw-zwarten stonden vrijwel het hele seizoen stabiel in het linkerrijtje en eindigden als 9e. Dit seizoen is minder succesvol want schommelde ACV veelal tussen plek 11 en 14. Gezien het vertrek van drie sterkhouders in de zomer is het mindere seizoen niet verrassend. Verdedigers Luka Prijic (tevens aanvoerder) en Tapmahoe Sopacua spelen nu in de Tweede Divisie voor respectievelijk Quick Boys en HHC Hardenberg. Eerstgenoemde houdt wellicht spoedig als aanvoerder van Quick Boys de kampioensschaal van de Tweede Divisie omhoog. Daarnaast vertrok de aanvallende smaakmaker Freddy Quispel naar FC Emmen. Quispel was vorig seizoen bij 20 van de 49 goals betrokken die ACV scoorde. Hij scoorde zelf dertien keer en gaf zeven assists.
Dit seizoen heeft ACV niet één speler die er bovenuit steekt wat betreft het aantal doelpunten. De clubtopscorerstitel wordt gedeeld door Giovanni Zwikstra, Max Hamelink, Boy Spijkerman en Luca Broers. Zij scoorden allemaal vijf keer.
Historie
Eerder dit seizoen won De Treffers met 0-1 op bezoek bij ACV. Willem den Dekker was het goudhaantje voor de rood-zwarten. In Assen scoorde hij op aangeven van Tjeu Langeveld de winnende treffer. In competitieverband was het pas de derde wedstrijd tussen De Treffers en ACV. Vorig seizoen waren de andere twee edities en die werden ook beide gewonnen door De Treffers. In Assen werd het 2-3 en in Groesbeek 2-1. Verder terug in de geschiedenis speelden De Treffers en ACV twee keer tegen elkaar in de KNVB beker. Meer dan veertig jaar geleden (in 1984) was de allereerste ontmoeting en toen won ACV. Pas in 2007 stond de twee (beker)ontmoeting gepland en toen won De Treffers.
Wint De Treffers op eigen veld van ACV? Graag tot zaterdag!
Bron:

