Samen met De Treffers
Samen met De Treffers

Nieuws

Voorbeschouwing De Treffers – RKAV Volendam

Het vooruitkijken zit erop. Na acht oefenwedstrijden gaat aanstaande zaterdag de competitie beginnen. De Treffers begint met een thuiswedstrijd tegen RKAV Volendam en zal onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Theo Janssen en assistent-trainer Dennis van Beukering meteen drie punten willen pakken.

RKAV Volendam

De tegenstander van zaterdag debuteerde vorig seizoen in de Tweede Divisie en zette een prestatie van formaat neer door zich rechtstreeks te handhaven. Er werden 41 punten behaald en het seizoen werd afgesloten op de 13e plaats. De architect van dit succes (en van het kampioenschap in de Derde Divisie een seizoen eerder) was hoofdtrainer Berry Smit. Helaas voor RKAV Volendam besloot de geboren Volendammer om een nieuwe uitdaging aan te gaan en “zijn club” te verlaten. In de zoektocht naar een nieuwe trainer kwam RKAV Volendam uit bij Ted Verdonkschot. De ervaren 61-jarige trainer stond eerder aan het roer van onder andere de gerenommeerde amateurclubs Rijnsburgse Boys, HHC Hardenberg, Quick Boys, Koninklijke HFC en IJsselmeervogels. Aan hem de taak om het werk van Berry Smit een goed vervolg te geven.

Verdonkschot kan daarbij dit seizoen gebruik maken van vrijwel dezelfde selectie als vorig jaar. Zo bleven topscorer Roy Tol (15 goals) en aanvoerder en tevens spelbepaler Nick Runderkamp aan boord van de ploeg uit het vissersdorp. Van de basisspelers vertrokken alleen keeper Dion Vlak en aanvaller Azzedine Sout. Eerstgenoemde keerde terug bij grote buurman FC Volendam en Sout vertrok naar Rijnsburgse Boys. RKAV Volendam haalde vier versterkingen van “buitenaf”. Twee van hen zijn geboren in Volendam en dus niet echt van buitenaf. Zij luisteren naar de namen Max Veerman en Rob Tol. Met de komst van deze twee Volendammers zijn er nu vier  “Veermannen” en vier “Tollen” in de Volendamse selectie actief. Ook de familie Kwakman is met vier spelers flink vertegenwoordigd. Het blijft volstrekt uniek en bijzonder dat het dorp zoveel voetbaltalent voortbrengt.

De voorbereiding van RKAV Volendam begon wat stroef, maar liep daarna goed. De eerste wedstrijd ging nipt verloren tegen FC Volendam (1-2) en men kwam niet verder dan een gelijkspel (0-0) tegen vierdedivisionist AFC’34. Daarna volgde een overwinning (3-5) tegen DEM, een andere vierdedivisionist. De laatste drie wedstrijden zal de Volendammers een beter gevoel hebben gegeven. Derdedivisionist Urk werd met 3-1 aan de kant gezet en Jong Volendam werd ook met twee goals verschil verslagen (2-0). De laatste oefenwedstrijd tegen Noordwijk (vorig jaar nog competitiegenoot in de Tweede Divisie) werd overtuigend met 4-1 gewonnen.

De Treffers

In de afgelopen weken heeft De Treffers gewerkt aan een nieuwe speelstijl. Met drie centrale verdedigers en twee “hoge” backs is Theo Janssen afgestapt van het jarenlange vertrouwde 433. In de voorbereiding zijn er oefenwedstrijden gespeeld tegen sterkte tegenstanders en dus lijken de rood-zwarten goed voorbereid aan de start te verschijnen. De eerste vier wedstrijden werden gespeeld tegen de profclubs De Graafschap, Jong AZ, NEC en FC Eindhoven. Deze wedstrijden gingen verloren, maar De Treffers kon bij vlagen goed mee. Tegen de amateurclubs MASV, Quick Boys en Blauw Geel’38 kwam De Treffers zelf meer aan voetballen toe en werd er acht keer gescoord. De voorbereiding werd afgesloten met een oefenwedstrijd en 4-2 overwinning tegen competitiegenoot Jong Almere City.  

De uitblinker in de laatste wedstrijden was Sebastiaan van Bakel. In de laatste twee oefenwedstrijden tegen Blauw Geel’38 (3-0) en Jong Almere City (4-2) was hij bij alle zeven goals betrokken. Twee keer was hij doelpuntenmaker en vijf keer de aangever. Ook in de eerste oefenwedstrijd tegen De Graafschap scoorde Van Bakel overigens namens De Treffers. Samen met collega-aanvaller Tim Waterink is hij de topscorer van de voorbereiding geworden met drie doelpunten.

In totaal haalde De Treffers in de zomer acht versterkingen naar sportpark Zuid.  Petar Stoskovic, Joey van Beukering, Migiel Zeller, Jari van Ginkel, Bas Brussaard, Redouan Hazzat, Coen Maertzdorf en Nouri el Harmazi zijn de nieuwe namen. Van de basiself van vorig seizoen verlieten alleen Niels Kornelis en Jordi Altena onze club, dus lijkt de selectie sterker te zijn geworden.

Eerdere resultaten

De Treffers en RKAV Volendam speelden vorig seizoen pas voor het eerst tegen elkaar. Beide doelpuntrijke wedstrijden werden gewonnen door De Treffers. In Volendam werd het 2-5 en op het eigen sportpark Zuid werd het 3-2.